• Main page
  • About me
  • Contact
  • Photography
    • family & portrait
    • weddings
    • commercial photography >
      • Boro-Trans Kft.
    • exterior&interior
    • real estate photography
    • Garden photography
    • art & culture
    • event photography
    • product photography
    • nature & landscape
    • travel & lifestyle
  • Graphic work
    • graphic portfolio
    • storyboard portfolio
  • Blog
  • Client's page

City guide 360: logó tervezés

7/31/2017

0 Comments

 
Picture©Fisheye Media

Egy régebbi, pontosabban tavalyi, munkám aktuálissá vált napjainkban, amikor ezt a oldalát találtam FaceBook-on. Egy okos telefon applikációra készült, ami egy tuzlai fiatal ember fejében fogant meg, azzal a céllal, hogy sok hasznos információt szolgálja fel egy adott helyről: hol lehet enni, inni, szállni, vásárolni, strandolni, látnivalót találni stb. Közben, úgy néz ki, FB oldal is lett belőle és nem zárom ki, hogy a weboldal is keszülőben van.
Picture
Az ötletem az volt, hogy egy körben ábrázolok várost és az utcaiból egy labirintus, ami központba vezet. Első vázlatok megmutattak, hogy túl részletes logónak nincs sok haszna, mert igen kis méretben fog szerepelni a képeken/képernyőkön, azért addig egyszerűsítettem, amíg a baloldalon látható tervet nem véglegesítettem.
Város sziluettéből egy sima "védőfal" lett, főkapuval. Egyben fordított "C" betűt is jelent. A labirintus és városszívét egy "G" betű ábrázol. Sokak úgy láttak a "G" betűt, mint "power ON" (BEkapcsolás) szimbólumát, a háromszögét pedig mint "play"-t, pedig ezek nem azok. Nyíl egyszerűen azt mutat, hogy a főkapun kell bemenni (megérkeztem a városba) és onnan kell találnom a célpontomat, ami valahol a város szíveben rejlik.
Ennek a logónak animált verziója is van. Ott a "nyíl" és a piros kör forognak - mint tű az iránytűn - és megállnak egy másik pozícióban. Aki azt látja, már nehezebben összekeveri a szimbólumokat. 

Picture
A nap képe: Zsámbék, Szent Ferenc rom kápolna, műemlék. Régen terveztem oda menni és lefotózni, mert készülök portréfotózásra és úgy éreztem, hogy elég hangulatos helyszín lehetne egy nyári fotósorozatra. Most csak a model hiányzik.
0 Comments

Profil fotó: Eszcajg 2

7/18/2017

0 Comments

 
Picture
Pár héttel ezelőtt Kovács "Eszcajg" Mátyás újra állt a lencsém előtt, mert egy friss fotóra volt szüksége a gasztró blogjához. Elsődleges ötlete az volt, hogy egy kinti helyszínt választjuk, ami kissé szokatlan ehhez a témához, de gondoltam, miért is nem. A referenciakép, amit küldött nekem, egy fekete-fehér fotó volt és olyan helyen készült, ami nagyon hasonlít a mi környezetünkben található helyszínekhez, azért nem izgultam a végeredmény miatt. Más szóval, füves rét, mezei virágok, naplemente stb. , tehát egyszerű dolgom lett volna. Csak a megfelelő időpontot kellet kiválasztani.
Aztán, Mátyás meggondolta magát és egy másik ötlettel jött elő: az egyik példaképe fotóját szeretné utánozni. A kép lent, jobbra látható: stúdióban készült, két vakuval, fehér háttér előtt. Háttér világítás is volt, mert tiszta fehér. Azt vagy külön vakukkal megoldottak, vagy úgy beállítottak két meglévőt, hogy ara is jó legyenek. Azt azért gondolom, mert a séf jobb oldalát világító vaku vagy pont 90 fokon állt az alany felé, vagy inkább háttér felé volt beállítva és csak peremmel rávilágított az arcára, mert az árnyék, ami az arc másik felén van, élesen kirajzolódik és jó sötét. Az élfény, ami a bal oldalán látszik, ép annyit segít, hogy látszódjon minden, ami fontos.
Nekem pont az árnyék nem tetszett a referenciaképen és azért inkább egyenletesen kivilágított arcra törekedtem, ugyanakkor némileg fenntartottam fény keménységét. Mivel a terem nem rendelkezik magas plafonnal, nem tudtam úgy beállítanom fő vakut, ahogy elképzeltem-Mátyással szemben, 45 fokon felülről, beauty dish fényformálóval- , hanem szembelévő fehér falra fordítottam stúdióvakut és úgy használtam. Másik stúdióvaku háttér világításra volt felelős, két rendszervaku az alany két oldalára,  bár nem csak élfényként, hanem annál jóval többet adtak...végül, még egy rendszervakut állítottam magamtól jobbra, kis méhsejtráccsal, hogy csak az arcára adjon egy plusz fényt. Végeredményben, a referenciaképpel ellentétben, én bevezettem majd nem minden mű-fényforrásomat, ami kéznél állt és egy olyan fotó született, amivel Mátyás teljesen elégett volt. Én sajnálom, hogy nem variáltam még egy kicsit, de most mindegy.
Picture
Picture
A fenti kép jól mutat hogyan készült a nyertes fotó. Sajnálom, hogy két rendszervaku, Canon Speedlite 550 EX és Yongnuo YN 565 EX, ebből a szögből nem jól megkülönböztető - a kép jobbközép oldalán -, azért igyekeztem úgy beállítani piros nyilakat, hogy érthető legyen. Minden esetre, jó, ha az embernek több vakuja van és ilyenkor beigazolódik, hogy annak idején nem volt felesleges befektetés vakukra költeni megspórolt pénzt. Annál inkább, mert nem nagy összegekről volt szó.
0 Comments

Álom határa: f/1,4 85 mm Samyang AS IF

7/11/2017

0 Comments

 
Picture
Samyang 85 mm f/1,4 AS IF, @f/1,4, ISO 100, 1/250 s
Nem tagadom, igazi lázban voltam az év első felében, mert hirtelen (vagy sem?) elkezdtem keresni profi (értsd: gyors=fényerős) objektíveket, megfizethető áron. Magyarul: használt, de jó állapotban. Az első kettőről már írtam és nem lenne túlzás kijelenteni, hogy ennyi elég is volt, de - mint hab a tortán - jött egy harmadik: Samyang 85 mm f/1,4 AS IF. 
Picture
Fenti fotót készítettem f/4-es blendével, másfél és két méter közötti távolságból.
Ez egy manuális objektív, nagy fenyéréjű és nem könnyű (itt nem csak a súlyra gondolom). Ehhez profi szem és profi kéz is kell, hogy teljes pompában ragyoghasson. Azért sokáig kerestem olyan példányt, aminek van u.n. fókusz csipje, mert akkor legalább jelzi helyes fókuszálást. A szemem már nem olyan mint fiatal korban.
Végre megbotlottam egy olyan hirdetésre, ami pont azt kínált és nem vártam tovább egy percet sem.
Az első tesztfotókat dolgozó szobámban készítettem, csillárfény alatt. Láthatóan bőven elég volt ami onnan jött. Jobb és bal oldali fotókon mélységélesség próbája volt  elsődleges célom.
Picture
Ezt  fotóztam f/1,4-es blendével, minimális távolság határán.
Teljesen nyitott blende mellet fókuszálni, filigrános precizitást igényel. Ahhoz első sorban tudnunk kell, hogy az objektív pontosan talál mire kell fókuszálni vagy sem. (Angolul: front/back focus). Erre találtam az interneten egy egyszerű grafikát és azt használtam tesztelés folyamán.
Picture

Fenti fotó tanúsít fókusz pontosságáról f/1,4 blende mellett. Lila elszínezés elől és zöld hátul teljesen normális optikai tulajdonság minden hasonló esetben, ami könnyen korrigálható utómunka folyamán
(fotó lent). Ugyanakkor látható, hogy fókusz "0" és "+0.5" között van, amit már a gépben kellett korrigálnom, "CF" (custom functions) menüpontban.
Picture

Lenti mini-dominókat már korrigált fókusszal fotóztam és láthatóan minden rendben volt. Blende értékét is variáltam (1,4 és 4 között), ami észlelhető mélységélesség változásain.
Következő célpontom (témám) virágok voltak. Lenti fotó minimális fókusztávolságból készült, fontos adatok kép alatt olvashatóak. Itt már látható az objektív erőssége, mert a háttér nagyon szépen elmosódik.
Picture
Samyang 85 mm f/1,4 AS IF, @f/4, ISO 100, 1/250 s
Az alábbi képen (balra) háttér sokkal zavarosabb volt, de az u.n. bokeh (boké) még mindig nagyon szép, tekintettel arra, hogy bokrok, sövény és fák vannak a kertben. Jobb oldalon látható egy, az elsők között készített, portréfotó - végre odáig jutottunk - ami szintén jól mutat milyen "fegyverrel" rendelkezem. Arról, természetesen még sokat fogok írni, ahogy nyár és ősz folyamán létre jön az új képanyag. 
Picture
Samyang 85 mm f/1,4 AS IF, @f/8, ISO 100, 1/80 s
Picture
Fotó: Budaházi Anikó
0 Comments
    Picture

    About me

    I got my first compact photo camera as elementary's school seventh grader and SLR camera few years later. Both were film cameras. I've developed my BW negatives in my parent's bathroom. That's how old I am. I also made my own prints under photo enlargement kit my mother bough to me. My darkroom was that same bathroom. Today we all have DSLR cameras and digital darkrooms and we can print high quality photos at home. Everything has changed, except joy and excitement of taking pictures. That's why I keep doing it.

    View my profile on LinkedIn

    Archive

    March 2020
    February 2020
    January 2020
    February 2019
    January 2019
    December 2018
    October 2018
    August 2018
    July 2018
    May 2018
    March 2018
    February 2018
    January 2018
    December 2017
    November 2017
    October 2017
    September 2017
    August 2017
    July 2017
    June 2017
    May 2017
    April 2017
    March 2017
    February 2017
    January 2017
    December 2016
    November 2016
    September 2016
    August 2016
    July 2016
    June 2016
    May 2016
    April 2016
    March 2016
    February 2016
    January 2016
    December 2015
    November 2015
    October 2015
    September 2015
    August 2015
    July 2015
    June 2015
    May 2015
    April 2015
    March 2015
    February 2015
    January 2015

    Categories
    ​

    All

    RSS Feed

Proudly powered by Weebly