• Main page
  • About me
  • Contact
  • Photography
    • family & portrait
    • weddings
    • commercial photography >
      • Boro-Trans Kft.
    • exterior&interior
    • real estate photography
    • Garden photography
    • art & culture
    • event photography
    • product photography
    • nature & landscape
    • travel & lifestyle
  • Graphic work
    • graphic portfolio
    • storyboard portfolio
  • Blog
  • Client's page

Húsvéti blog

3/28/2016

0 Comments

 
Picture
Nos, technikailag még mindig ünnep van és azért még érvényes a fenti jó kívánság, bár szombatra készültem ezzel a blog bejegyzéssel. Mentségemre ma van locsolás és a fenti tojások épp ilyenkor aktuálisak. Hogy, manapság mennyire fejlődött húsvéti tojásfestés, a jobb oldali videóban látható: itt, tulajdonképpen, nem csak rajzolás, hanem rajzfilm - vagy legalább, egyszerű animáció- is találkozik az ősi hagyománnyal és úgy a hímzett tojásnak egy teljesen új dimenziót ad. És ha már különleges tojásdíszítésről esik a szó, mindenkinek szeretettel ajánlom az alábbi kiállítást:
Picture

Éteri szépség: Noelle Mirabella fotói

Picture
Tekintetre méltó, csodálatosan szép mama-baba fotók. 
Picture
Picture
Picture
Múlt héten rábukkantam ezek, rendkívüli jó és érdekes fotókra. Egy francia nevű, Amerikában élő művésznőről van szó: Noelle Mirabella
Picture

Úti beszámoló: Barbados kezdőknek...

Picture
Fotó: Budaházi Anikó
...2016.március 3.-án volt, zsámbéki könyvtárban. Köszönet mindenkinek, aki ennek az eseménynek szervezésében és kivitelezésében részt vett! ​Remélem, máskor is ugyanott találkozunk.
Picture
Fotó: Budaházi Anikó
Picture
Fotó: Budaházi Anikó
Picture
0 Comments

Boro-Trans weboldal él

3/22/2016

0 Comments

 
Picture
Igen is! Négy hónapos -de nem folyamatos- munkám véget ért és most itt van kész brosur (leporelló) és vadonat új weboldal Boro-Trans számára. Ahogy korábban is írtam, nagy kihívás volt ez a feladat, de mindenkinek tetszett a végeredmény, úgy tényleg nincs mire panaszkodnom. Sőt, ez volt eddig legjobb fotó/grafikai munkám, ahol alkalmom volt teljes mértékben megmutatni mire vagyok képes és mennyire tudok kreatív lenni. Ritka dolog, akár hogy furcsán hangzik. Erre külön hála megrendelőknek, Borkuti Árpád és Zoltán testvéreknek és az egész Boro-Trans Kft. csapatnak, akikkel öröm volt dolgozni. 

Ahol a fotó és a videó találkoznak...

Ha van egy pár tucatnyi, jó minőségű digitális fényképezőgéped, marha jó ötleted és megfelelő költségvetésed (értsd: sok pénz), csinálhatsz magadnak saját "Matrix"-ot...tudod, ahol a szereplők megállnak a levegőben míg a kamera körbefut. Majd nem húsz év eltelt az első "Matrix" film óta és ez még mindig szuper trükk, ráadásul alig van benne számítógép. "Egyszerűen" sok fényképezőgép kell, mindegyik más-más helyen állva, ami szinkrónban rögzíti egy adott - inkább, a legjobb - pillanatot és aztán azokat a kockákat filmszerűen össze kell fűzni. Jobbra egy friss példa...

Abszolut eredeti tészta csomagolás

Picture
Orosz grafikus/tervező Nikita Konkin ilyen csomagolással szeretné felhívni potenciális vevők figyelmét egy tesztagyár termékeire. Azon kívül, hogy az ötlet nagyszerű, a célt is elérte, mert a polcokon teljesen elüt a többi, hasonló terméktől.
Bon appétit!
0 Comments

Álomgyár Etyeken

3/19/2016

0 Comments

 
Picture
10mm(Canon EF-S 10-18 f/4,5-5,6 IS STM), ISO 1600, f/4,5, 1/60sec
Egy szép őszi napon, tavaly, családostul meglátogattunk Korda stúdiókat, Etyeken. Mindenkinek ajánlom, érdemes időtöltés. Azok számára is, akik csak felületesen érdeklődnek a filmekért.  Ez esetben, szó szerint kukucskáltunk kulisszák mögé a filmparkban. Előre kellet regisztrálnunk, mert csak csoportokban lehet körbesétálni a filmvárosban, idegen vezető kíséretével.
Picture
10mm(Canon EF-S 10-18 f/4,5-5,6 IS STM), ISO 100, f/4,5, 1/200sec
Első állomás középkori "város" volt, történetesen Róma díszletei, ahol "Borgiák" című TV sorozatot forgatták. Mester munka volt felépíteni város kulisszáit, mert csak nagyon közelből lehetett észrevenni, hogy a kő, márvány és egyéb anyag nem más mint hungarocell és festék. Lenyűgöző a látvány és nem csoda, hogy filmeken kívül is kapnak "szerepet". Például, Ákos legújabb albumának borítóját és booklet-ét olyan fotók díszítenek, amiket ezen a helyszínen Emmer László készített (lent).
Picture
Picture
Emmer László fotóművész a Korda stúdióban készített a MÉG EGYSZER című album borítójához. (Juhász Viktor fotói)
Picture14mm(Canon EF-S 10-18 f/4,5-5,6 IS STM), ISO 100, f/5, 1/250sec
Hála a fantasztikus időjárásnak, nem kellet aggódnom a fényviszonyok miatt és még egyszer próbára tettem Canon 10-18 mm-es, nagylátószögű objektívemet. Cirkulár polarizátor segített abban, hogy a színek élénkebbek legyenek, már a "nyers" kockákon is. Természetesen, utómunka is fontos tényező, de ebben az esetben, abban nagyon hasznos volt, hogy az éles kontrasztot fény és árnyék között - ami minden képen látható - maximálisan kiegyenlíti és visszahoz részleteket sötét zúgókból. Ami a fotókon hiányzik, az idegenvezető hangja és sok érdekes információ, ami ott elhangzott. Még egyszer, látogatást mindenkinek ajánlom.

Picture
14mm(Canon EF-S 10-18 f/4,5-5,6 IS STM), ISO 100, f/5, 1/250sec
Picture
14mm(Canon EF-S 10-18 f/4,5-5,6 IS STM), ISO 100, f/5, 1/250sec
"Borgiák" sorozatot nem néztem, de megkerestem a netten és egy olyan jelenetet találtam meg, ami pont a fenti fotóm látható helyszínen játszik (jobbra). "Mentőexpedíció" című Ridley Scott filmjét (The Martian) is itt forgatták. Krumplifarm volt az egyik stúdióban. Néhány exteriőrt is vettek fel, mint NASA Űrközpont kapuját (lent), ami valóságban Korda stúdió komplexusának bejárata. Az én fotóm (lent, jobbra) belülről kifelé mutat ugyan azt a futurisztikus építményt.
Picture
Picture
Nem hagytunk ki benti kiállítást sem. Egyik sound stage (hangár) csak azért van ott, hogy megismerhessük Korda fivérek történetét és lássuk, hogyan készül egy játékfilm, beleértve kulisszák építését, jelmez tervezését, optikai és digitális trükkök bemutatását valamint rajzfilm gyártását.
Picture
12mm(Canon EF-S 10-18 f/4,5-5,6 IS STM), ISO 100, f/5, 1/320sec
Picture
11mm(Canon EF-S 10-18 f/4,5-5,6 IS STM), ISO 1600, f/5, 1/20sec

Egy vicces "hirdetés": "Taníts gyerekeidet fényképezni és soha nem lesz pénzük drogra!" Az első gondolatom az volt, hogy drága cuccok miatt lesz úgy, aztán rájöttem, hogy sose fognak annyit keresni, hogy drogra telik. Keserű humor, de igaz...
Picture
0 Comments

GIF világa

3/15/2016

0 Comments

 
Picture
Ma van magyar nemzeti és állami ünnep. Azért egy kokárdával díszítettem a bejegyzésemet.
Kint havazik!


Egy kedves női barátom  FB falán nem régen találtam egy hasznos, kis gif animációt, ami szépen illusztrálja miként változik a téma (modell) és a háttér, különböző objektívek használatakor. Bár a ciklus kicsit gyors, látható, hogy 16 mm objektívvel kezdődik és 200 mm-ig megy. Míg a fiú arcán 50 mm-ig látványos változások történnek, 50 fölött más csak minimálisan módosulnak az arcvonalak. Háttér annál inkább drasztikusan változik és sokkal nagyobb hatása van a végeredményre, mint modellnek. 
Picture
Invitálás tudatos objektív használatára.

Új névjegy kártya dizájn 
Elfogyott a régi, azért gondoltam, ott is legyen változás. Először is, nem muszáj fehér lapon lenni. Az előző verziót egy ideig otthon nyomtattam és tinta spórolása érdekében, sok fehér felületet használtam. Aztán, ugyan úgy csináltattam nyomdában. Jó volt, de közben sok minden megváltozott: a legfontosabb, web oldalom lett. Ahogy új dolgokat próbáltam a legutóbbi munkámban és tetszett a végeredmény, azért gondoltam fejlesztek tovább. Azzal együtt, hogy talán elavult a dolog (3D hatás), nekem megfelel. Remélem, másoknak is tetszeni fog.  Szóval, először csak "kozmetikai" változások történtek, ahogy a lenti, jobb oldali grafikán látható. (Lent, balra a régi dizájn)
Picture
Picture
Amikor úgy döntöttem, hogy kétoldalú lesz a névjegykártyám, gondoltam, a szöveg és a logó legyen visszafogott és legyen egy fotó, ami belefér ugyan abban a résbe, mint előlapon az adatok. Aztán az nagyon megtetszett (lent, jobbra) és az lett előlap, a másikból - egy újabb permutáció során - jelenlegi hátlap. És lett hely még egy fotóra (lent, balra). A gond csak az, hogy nyomdában kicsit elszúrtak. Nem tudom, előrelátható volt-e vagy sem, de kisebb betűk némileg beleolvadnak a háttérbe. Nagy kár.
Picture
Picture

0 Comments

Kiruccanás az űrbe

3/8/2016

0 Comments

 
Picture
Minden kedves nőnemű olvasómnak, boldog nemzetközi nőnapot kívánok! 

Picture
18mm (Canon EF-S 10-18mm f/4,5-5,6 IS STM), ISO 3200, f/5,6, 1/6 sec
Gateway to space kiállítás a Millenárison, február végén, Budapesten. Még csak egy hétig lesz ott. Fiaimmal indultunk egy vasárnap délelőtt, miután interneten keresztül megvettünk belépőket. Nem volt fölösleges, mert sokan álltak a sorban és, ha már vidékről jövünk, úgy megspóroltunk némi időt. Jó, hogy az alap információk köze tartozott az is, hogy fotózni szabad, úgy elvittem magammal vázat, egy nagylátószögű és egy 50-es objektívemet meg egy vakut is, mert feltételeztem, hogy sötét lesz ott bent. Volt is, de nem mint az űrben. Először 50-est csavartam a vázra, de hamar rájöttem, hogy nagyon "szűk látó", azért végig használtam 10-18-ast. Bár nagy fenyéréjéről nem lehet szó, de optikai stabilizátora elég jó, sikerült vaku nélkül és kézből, akar 1/6 mp záridővel is korrekt fotókat készítenem. Alapvető probléma fehér egyensúly volt (white balance), mert alig volt természetes vagy hagyományos műfény, de valahogy megoldottam. Magyarul, automata módban volt. Otthon kicsit igazítottam és rendben volt. Színes fények között, kék volt a legagresszívabb, úgy azt is utómunka  során "idomítottam", néhány fotót átméreteztem és kész.
Picture
18mm (Canon EF-S 10-18mm f/4,5-5,6 IS STM), ISO 3200, f/5,6, 1/30 sec
Picture
10mm (Canon EF-S 10-18mm f/4,5-5,6 IS STM), ISO 3200, f/4,5, 1/50 sec
Picture
18mm (Canon EF-S 10-18mm f/4,5-5,6 IS STM), ISO 3200, f/5,6, 1/30 sec
Picture
13mm (Canon EF-S 10-18mm f/4,5-5,6 IS STM), ISO 3200, f/5, 1/13 sec
Picture
10mm (Canon EF-S 10-18mm f/4,5-5,6 IS STM), ISO 3200, f/405, 1/8 sec
Picture
18mm (Canon EF-S 10-18mm f/4,5-5,6 IS STM), ISO 3200, f/5,6, 1/50 sec
Picture
14mm (Canon EF-S 10-18mm f/4,5-5,6 IS STM), ISO 3200, f/5, 1/40sec
Az interaktív részekben, hosszú sorok álltak. Egyik ilyen a fenti képen látható "Legyél te is az asztronauta" című attrakció. Mivel selfie-t nem lehetett készíteni, családtag vagy barát(nő) kötelező volt.
Picture
18mm (Canon EF-S 10-18mm f/4,5-5,6 IS STM), ISO 3200, f/5,6, 1/6 sec
Picture
10mm (Canon EF-S 10-18mm f/4,5-5,6 IS STM), ISO 3200, f/4,5, 1/50 sec
Picture
13mm (Canon EF-S 10-18mm f/4,5-5,6 IS STM), ISO 3200, f/5, 1/15 sec
Picture
10mm (Canon EF-S 10-18mm f/4,5-5,6 IS STM), ISO 3200, f/4,5, 1/60 sec
Szűk két óra kellet, hogy rendesen megnézünk az összes kiállított tárgyat. Közben nem nagyon olvastunk fontos háttér információkat (én igyekeztem) és nem vettünk részt interaktív dolgokban, mert fiúkat annyira nem vonzott sorbaállás. Különben, fél napig is ott maradtunk volna. Inkább ebédre szavaztak.

Elveszett az űrben

Tiszta véletlen, de most jutott eszembe, hogy valamikor régen -mondjuk 2000. körül- amikor aktívan zenéltem, "megalkottam" egy űr témát: "Lost In Space" című instrumentális számot. Tulajdonképpen, az volt az utolsó szerzeményem. Még Berlinben voltam, lassan haza készültem és gondoltam, még ezt az egyet befejezem. Akkor még nem tudtam, de sejtettem se, hogy vége a muzsikáló korszaknak.
Picture
Most már retrónak számít ez a zene, de annak ellenére, hogy házi stúdióban készült és nincs is rendesen befejezve, még van benne valami friss és izgalmas. Legalább én úgy érzem. Íme:
Másoknak is tetszett és úgy jött létre a nem létező CDm borító terve (balra), Bótyik Attila keze alatt. Ezúton is köszönet neki! Mindig is érdekelt az, hogy mások mit hallanak a zenémben, akkor is, ha nem volt szándékom semmilyen üzenetet továbbítani, csak puszta öröm élményét, ami zenélés maga jelent számomra, elengedni  szabadba. (Remélem, érthető volt.) 
U.I. Bár a legtöbb szerzeményem instrumentális, nem minden ilyen stílusú. Sőt, ez abszolút kivétel.
0 Comments

Virtuális vs. valódi képgaléria

3/6/2016

0 Comments

 
Picture
Show wall a stúdiómban.
Egy korábbi bejegyzésemben már említettem, most visszatérek a témára: a kis galériám gyarapszik és már alig van hely új nyomtatott fotókra. Egyetlen megoldást látom abban, hogy filmposztereket (egész estés rajzfilmekről, amikben karrierem során dolgoztam és most foglaljak szembe lévő falat) meg nem határozott ideig "pihentettem". Úgy, egyszer,  sima "show wall"-ból lehet egy egész "show room", de nem sietek. Ami a lényeg, az már van: mindenki saját szemmel nézheti fotókat és láthatja mi a különbség külön-külön papírok között, vagy milyen hatása van vásznak vagy fóliának egy megfelelő fotóra. A lenti grafika segítségével szívesen  megosztom néhány kulcs információt:
Picture
Ezúton minden kedves érdeklődőt szeretettel várom a kis stúdiómban, hogy személyesen győződjön meg minden egyes mintanyomat kiváló minőségéről. Úgy könnyebb lesz eldönteni, mit szeretné saját otthonában. Időpontot szíveskedjenek előre jelezni ITT.

Hieronymus Bosch tiszteletére

Tim Walker-nek nem volt könnyű dolga ezzel a fotósorozattal, de az végül is remekül sikerült. Bár átlag olvasónak nehéz elhinni, hogy divatról van szó, minden más nagy mértékben pont olyan, mint a híres festő vásznain. Fiatal olvasóknak: ez a Bosch nem a kerti és barkács szerszámok feltalálója, hanem németalföldi festő, a művészettörténet talán legtöbbet vitatott és legtöbbféleképpen értelmezett alakja. Érdemes gúglizni utána. Bővebben Walker munkájáról ITT.
Picture
Picture
Picture
0 Comments

Leporelló - grafika

3/1/2016

0 Comments

 
Boro-Trans Kft. leporelló nagyszerűen sikerült nyomtatott formában és most három nyelven hódít a világot. Legalább fuvarok és szállítmányosok világát. Remélem. Itt mutatok pár példát arról, hogyan átalakult a logójuk az eredeti tervektől a végleges, vagy is a brosurban ill. weboldalon látható, formáig.
Picture
Ezt láttam először. Az első pillantásra hiányzott organikus kapcsolat kör alakú nyíl és tőle jobbra egyenes vonal között. Túl nagy a különbség a vonalak vastagsága között. A földgömb struktúrája.
Picture
Így nézett ki a weboldal tervekben. Földgömb most egyszerűbb lett és az jó, de más mind maradt, ráadásul az árnyék sem az igazi.  Kötőjel ellenáll a "T" betű formájának, ahelyett, hogy "támogat".

Picture
Ezen már én javítottam.  A fent felsorolt dolgokat rendbe hoztam és "összehegesztettem" T és R betűt. "Trans"-nak adtam más textúrát.

Picture
Picture
Picture
Leporellóhoz kellet semleges, szürke háttér, azért "TRANS" szó kapott fekete kontúrt és bevezettem fehér színt is. Így a földgömb kapott kiemelt szerepet. Kötőjelről még gondolkoztam.
​
​Bár mindenkinek tetszett az új dizájn, azzal elkéstem: a régebbi verzió már használatban volt. Egy  kompromisszum született meg (balra látható). Mondhatom, hogy ez a legkevésbé fájós megoldás.

​A leporelló középső lapján, ami nyomtatott formában kettes és négyes oldal között áll (leporelló maga három összekötött lapból áll, pontosabban egy hosszú darab papírból, aminek job és a bal külső harmada össze vannak hajtva, tehát kifelé nyílnak), úgy szimmetrikusnak kellet lennie. 
Bár a megrendelő ragaszkodott színmentes dizájnhoz, sikerült meggyőznőm, hogy egy kis piros elem nagyon fog segíteni úgy, hogy közben teljes összhangban marad az eredeti elképzelésükkel. Már az első színes vázlatok nekem adtak igazat és így minden oldal kapott egy piros címkét. Külső oldalak egy-másnak tükörképszerűen illenek össze...
Picture
...míg a középső oldal strukturálisan is más lett. Azért, mint említettem, logó is más és a piros címke szimmetrikusan van elhelyezve, úgy, mint ha egy divatos ruhadarabon lenne. 
Picture
Az összesen három lapos/hat oldalas leporelló ( vagy brosur, ahogy mi nevezünk) 200 grammos, műnyomó, matt papíron készült, PrintPix nyomdában, a legnagyobb megelégedésemre. Tovább is mindenkinek ajánlom. Nem csak, hogy kedvesek és segítőkészek, hanem pontosak és szuper gyorsak.
​Mi kell még?

Ezen a héten, két nap múlva, sorra kerül az úti beszámolom "Barbados kezdőknek" címen, Zsámbéki könyvtárban. Délután 6 órakor. Készítek kb. 200 fotót, ami egy-másfél órás prezentáció során kivetítőn mutatom meg. Belépés ingyenes! Mindenkit szeretettel várom.
Picture
0 Comments
    Picture

    About me

    I got my first compact photo camera as elementary's school seventh grader and SLR camera few years later. Both were film cameras. I've developed my BW negatives in my parent's bathroom. That's how old I am. I also made my own prints under photo enlargement kit my mother bough to me. My darkroom was that same bathroom. Today we all have DSLR cameras and digital darkrooms and we can print high quality photos at home. Everything has changed, except joy and excitement of taking pictures. That's why I keep doing it.

    View my profile on LinkedIn

    Archive

    March 2020
    February 2020
    January 2020
    February 2019
    January 2019
    December 2018
    October 2018
    August 2018
    July 2018
    May 2018
    March 2018
    February 2018
    January 2018
    December 2017
    November 2017
    October 2017
    September 2017
    August 2017
    July 2017
    June 2017
    May 2017
    April 2017
    March 2017
    February 2017
    January 2017
    December 2016
    November 2016
    September 2016
    August 2016
    July 2016
    June 2016
    May 2016
    April 2016
    March 2016
    February 2016
    January 2016
    December 2015
    November 2015
    October 2015
    September 2015
    August 2015
    July 2015
    June 2015
    May 2015
    April 2015
    March 2015
    February 2015
    January 2015

    Categories
    ​

    All

    RSS Feed

Proudly powered by Weebly